Rok 2022 pro mne bude přelomový. Již rok pracuji na novinkách, z nichž většina je před cílovou páskou. Zbývá už jen kousek do cíle, ale dovedete si představit, jak je ten poslední kousek nejtěžší. Dlouhý běh je za vámi, dochází vám energie, chcete být v cíli co nejrychleji, ale prostě to nejde. Jako kdyby vás někdo zezadu brzdil, táhl vás zpět. Tak ten pomyslný běžec před cílem jsem teď já. Už se nemůžu dočkat, až se po proběhnutí cílem vydýchám a odpočinu. Ale ještě musím vydržet. A vydržím! A pak budu moct naplno informovat, co pro vás chystám. Ze zkušenosti a pověrčivosti zatím něco jen naznačuji, ale již brzy budu moct psát konkrétněji. Nesmírně se těším. Abych se já či vy necítila ztraceně, sepsala jsem si odpovědi na základní otázky tak, jak jsou teď. V únoru 2022. 

Máte jen minutku? Tedy stručně a jasně:

Jsem Lenka, těší mě.

Učím motivované dospěláky mluvit anglicky. Vymýšlím a pořádám zážitkové akce. 

Zcela přirozeně, s úsměvem a bez učebnic. Učebnicí je nám svět kolem nás. 

V Bystřici pod Hostýnem, již brzy v novém domečku v Hostýnské ulici. 

Protože to otevírá svět a rozšiřuje obzory mně i desítkám mých současných studentů. 

Minuty zhruba čtyři? Tedy prosím:

Jmenuji se Lenka Olšová a 18 let učím angličtinu. Od roku 2004 je to kus cesty pokusů a omylů, během níž jsem ale nakonec objevila TO SVOJE. Našla jsem si svého studenta snů, což je pro mne to nejhodnotnější zjištění. Vždycky to tak nebylo. Teď už ale vím, že nejsem a nebudu ta nej pro všechny. Zato pro tu svoji skupinu dýchám a žiju. Mí studenti se stali součástí mého života, prožíváme spolu úspěchy i neúspěchy, dobré i horší období. Můžeme si důvěřovat, a to je pro mne opravdu důležité. Společně totiž prožíváme i osobní věci, a již mnohokrát si vzájemně pomohli i v běžném životě. Jedeme na stejné vlně. Vzděláváme se, cestujeme, jsme otevření novým zážikům, vyhledáváme informace z celého světa. Nikdy jsem nebyla šťastnější než se svými studenty – tady a teď.

Naše hodiny angličtiny nejsou lekce, jak si pamatujeme ze školy. Spíš posezení u čaje či kávy, při kterých sdílíme život, jaký je. Angličtina je prostředkem, jak spolu o životě komunikovat. Někdo má cíl zlepšit se o míle, aby mu cizí jazyk pomohl v zaměstnání či splnit si cestovatelský sen. Někteří si chtějí udržet v kondici mozek. Jiní přichází, aby spolu s přáteli ve skupince zapomněli na každodenní starosti, odreagovali se a společně se pobavili a zasmáli. Vše je v pořádku, vše jde. There is nothing we can´t do. Together. 

Na jaře se otevře i nová kapitola mého pracovního života. Vedle angličtiny se se mnou můžete setkat na zážitkových akcích. Co si pod tím představit? Připravuji pro vás akce, ze kterých si odnesete nějaký zážitek, zkušenost, znalost. Odreagujete se, možná si najdete nový koníček. Chci ještě více propojovat lidi. Ty, kteří něco umí, s těmi, kteří se to něco chtějí naučit. Nezáleží vůbec na tom, co to bude. Budeme tvořit,  poznávat cizí země, malovat, besedovat,výletovat, sportovat, zopakujeme si první pomoc. Jména šikovných lidí na mém seznamu stále přibývají a moc se těším, že vás s nimi seznámím. 

Již brzy změním působiště. Opustím svoji učebnu v centru města a oživím malý, ale milý domeček v Hostýnské ulici, v Bystřici pod Hostýnem. Spolu s paní majitelkou nás rekonstrukce stála spoustu potu a slz, ale cíl je na dohled. Zde bude místo našeho setkávání, ale u větších akcích budeme samozřejmě využívat i jiné prostory. Přírodu, restaurace, parky, jiná města… zkrátka, co mne či vás napadne. Budu nadšený zprostředkovatel. Nebude to o mne a pro mne, ale hlavně o vás a pro vás.

A proč to všechno dělám? Jako introvert nesdílím často a všem své soukromí či pocity. Ale, teď malá výjimka. Jsem člověk, který se ve své práci našel. Nebylo to hned. Jsou za tím roky sebevzdělávání a poznávání sebe sama. Často slyším, že jsem pořád v poklusu, pořád někde spěchám, chodím rychle. Hmmm… Je to tak. Jsem taková. V rámci jedné typologie jsem “manifestující generátor”. Sedí to jak ….. na hrnec. 

It is easy to recognize the Manifesting Generator by a number of all kinds of matters and concerns he is immersed in. This Type has a truly unique ability to keep pace everywhere, working and living to his own fast-paced beat. Looking at the rest, the Manifesting Generator finds it hard to understand why they are all so slow. Accustomed not to go, but to run through life, the MG seeks to have time to do as much as possible, sometimes even not realizing why he needs it.”

Jsem prostě “zrychlená”. Jakmile mám nápad, musím ho zrealizovat hned. I když to jsou třeba dvě tři věci naráz. Pokud se to podaří, mám radost a nový příval energie. Pokud nic neudělám, přijde frustrace. Stručně řečeno, neumím “dělat nic”. Teda jo, doma jo. Ale zůstaňme v pracovní rovině. 🙂

Zkrátka, moje práce mě nabíjí energií. Jsem jak herec, který i když nemocný, na jevišti ožije a zapomene na vše okolo. Tak proto. Prostě PROTO.

Přeji vám všem, kteří jste dočetli až sem, abyste se také našli. Stojí to za to!

A já se těším, až vás, milí čtenáři, budu moct pozvat či poznat osobně. Krásný zbytek zimy. L.

Mám nový web!

X