Cítíte ve vzduchu, že je kolem vás něco jinak? Nebo se to děje jen mně? Z počátečních pocitů, které mě uváděly do čím dál větší zoufalosti, se totiž postupně vykrystalizovalo něco krásného. A momentálně jsem ve fázi vděku za to, kam jsem se – teď už můžu říct „díky”  – krizi dostala.

Nebyla práce, byl čas. Nebyla posezení u vína s kamarádkami v našem městě, byly online kavárny s novými kolegy po celé zemi. Neučilo se offline, učilo se učit online. Nebyla spousta jiných věcí, ale hodně nových přibylo. A já se cítím moudřejší, vyrovnanější a osvícenější. A ráda bych tu svoji radost a inspiraci přenesla i do svých lekcí i akcí, které po letní přestávce znovu začnou. A že se už těším!

A jaké je moje „nové lektorské JÁ“

  • Chci se čím dál víc obklopovat lidmi, kteří se mnou souzní. Rádi na sobě pracují, zkouší nové věci. Nebojí se setkání s někým, kdo nemluví česky. Živá komunita takových lidí je pro mne nejvíc. Online svět jsem sice okusila, ale setkávání „live in BpH“ je prostě nejvíc! ❤️                                                                                                                                                                                                                                                                                        
  • Chci nabídnout svým studentům něco víc než jen lekce angličtiny. Setkávání v příjemné atmosféře. Kreativní workshopy v angličtině. Klidně mimo učebnu. V přírodě. V restauraci. Kdekoliv. Aby zapomněli na shon a stres. Beru tato setkání jako možnost sdílení a vzájemného obohacování. ?
  • Chci se obklopovat kvalitními věcmi, kterých není mnoho. Tudíž – kvalitními studijními materiály, a přitom jimi své studenty nezahlcovat. ?                                                                                                                                                                                                                                                                 
  • Chci podporovat své studenty, aby rychleji a radostněji dosáhli svých cílů. Ty studenty, kteří jsou si vědomi, že za svůj pokrok berou plnou zodpovědnost. A ty ostatní svými nároky pokud možno „nedeptat“ 🙂 ⭐️                                                                   

Děkuji všem, kteří se odhodlali setkávat se se mnou a s ostatními i v tomto školním roce, za projevenou důvěru. Můj rozvrh je pro toto pololetí naplněný a moc se těším, co nám naše setkávání budou přinášet. Tento týden začínáme pozvolna neformálními “Coffee & wine lessons” a od příštího týdne to všechno pofičí! ?

A co se ještě stalo, děje a bude dít?

Výzva pro všechny kreativce zde! Nebojte se a přidejte se, umíte-li něco hezkého. Budeme to společně šířit dál a vaše sláva poroste! 🙂 

Jak dopadla srpnová procházka v angličtině a částečně holandštině? Mrkněte sem a příště se moc těšíme i na vás!

Více tipů, rad a vůbec angličtiny budu postupně přidávat sem. Přidejte se 🙂

Tak, jdu dopsat pozvánky studentům na „coffee & wine“ sessions, nachystat našemu prvňáčkovi aktovku, zopakovat mantru „hlavně na ráno nachystat roušku“, a vůbec, ladit se do svátečna. 1. září je holt jen jednou za rok! ? ?

Ať se vám – nám to tentokrát povede bez katastrof a v plném zdraví. 

Krásné září vám všem a hodně sil. Take care, everyone! ?

Lenka

 

 

 

Mám nový web!

X