Krásný červnový den z Bystřice pod Hostýnem,

naší lokalitou se nedávno přehnala bouřka a vyčistila dusný vzduch, který mi znemožňoval jakékoliv hlubší přemýšlení, natož psaní. Ale stačila hodinka deště a chuť tvořit je tu! Ke konci června již jak učitelé, tak studenti polevují, a obzvláště letos, po školním roce plném výzev. Tento rok, mám pocit, jedeme z rezerv už nějak od jara. Cítite to také tak? 🙂

I já jela ve spořicím režimu, soustředila se jen na své studenty, a vše ostatní kolem mé práce jaksi stagnovalo. Nebyla chuť dělat nic jiného kromě příprav na výuku a lekce samotné. Ostatní věci, jako například přispívat na sociální sítě, blogovat, psát newslettery, vymýšlet strategii na nový školní rok, organizovat materiály, věnovat se seberozvoji, utírat prach v opuštěné učebně, zpracovávat účetnictví a mnoho dalších, šlo prostě a jednoduše stranou. Nehledě na to, že mě v létě čekají velké pracovní změny, a tím pádem přibylo i práce s nimi související. Uvědomuji si ale sílu odpočinku, a přeji vám také možnost zpomalit a občas prostě jet pomaleji než “normálně”. Aneb, slow down to speed up!

Pomalu, ale jistě jsme zahájili outdoor sezonu s angličtinou v BpH. Nepočítám, kolikrát jsme se studenty od jara za každého počasí vyšplhali na Hostýn či prochodili okolí Chvalčova a Bystřice. A věříte, že i v mém věku lze objevit v téměř rodné vesnici nová místa? Já bych nevěřila, kdyby se mi to nestalo. 🙂 A v poslední době se nám na vycházkách navíc otevřely ještě možnosti občerstvení, a to se to potom z lekcí vrací zvesela! 🙂

Proběhl také první “opatrný”, ale v závěru úžasný bylinkový workshop s prvky angličtiny, který si určitě minimálně jednou zopakujeme. Ověřila jsem si, že mě organizování akcí a propojování lidí vážně moc baví, a i když mě veškeré úkony s organizací coby „event managerku začátečnici“ stojí nemálo času, je to velmi příjemné zpestření všednějších dní. Na podzim se již moc těším opět na Žítkovou! Zajímá vás tento výlet také? Stačí mi napsat e-mail s předmětem Žítková a až to bude aktuální, pošlu více informací.

A jaké novinky chystám na letní prázdninový režim? Zpomalíme, ale úplně nezastavíme, abychom v září nemuseli začínat znovu od píky. Na letní úterní a čtvrteční podvečery chystám konverzační vycházky s angličtinou. Úterky pro mírně pokročilé, čtvrtky pro středně a pokročilé. Sledujte Události na mém Fb, nebo, pokud se chcete kdykoliv přidat, napište mi e-mail na lenka@anglictinabph.cz s předmětem: Vycházky, a pozvánky vám budou chodit přímo na e-mail.

Také po roce obnovuji své e-mailové minilekce, které jsem začala rozesílat již vloni. Tentokrát to nebudou APAD – A Phrase A Day, ale anglické snídaňové jednohubky – každé ráno od pondělí do pátku si můžete ke snídani dát zajímavý kousek angličtiny, a nevyjít tak ze cviku. Více info a registrační formulář najdete po kliknutí na tento odkaz.

Pomalu se mi také plní rozvrh na nový školní rok 2021 – 2022. Pro místní budu od září 2021 opět nabízet odpolední kurzy v úterky a čtvrtky. Léto bude pro mne trochu více pracovní než obvyklá léta – čeká mne stěhování z učebny do domečku v Hostýnské ulici. Možná jste již někde slyšeli nebo zahlédli mou prosbu o nápady na název domku. Jaké návrhy od vás se mi zatím sešly? Hostdomek, Pohodomek, Pohodárna, Pohodovka či dokonce Pohodoffka, Olšenka :), Hostárna, Hostovna… Hm, nebude to jednoduché. Domek samozřejmě plánuji využívat nejen pro svá setkání se studenty, pohodové lekce angličtiny u něčeho dobrého, ale také večerní setkání na různá témata, workshopy, výtvarné a tvořivé dílny, zahradní pikniky – prostě cokoliv si usmyslíme nebo s čímkoliv kdokoliv přijde je možné. A že už se mi schází hezké nápady i od studentů – mám velku radost. Moc se na tuto výzvu těším, a přeji si jen hodně sil na to všechno. 🙂

Milí čtenáři, přeji vám všem krásný závěr školního roku, ať jej prožíváte sami jako studenti, nebo máte školní děti – ať vám vyjde dle vašich přání, a přeji odpočinkové a zdravé léto.

Mějte se moc hezky.

Lenka

Mám nový web!

X