Vítám vás na konci května 2020. Tyto příspěvky si píšu asi spíš hlavně pro sebe, neboť 1. kdo z nás nepotřebuje občas nějakou tu terapii, že…2. si říkám, že to jistě nikoho jiného kromě mne nezajímá. Tak si tu ještě poznamenám, že letos v polovině května oficiálně skončila ta nejpřísnější karanténní opatření, otevřely se hospůdky a lidé lačnící po sklence pivního či vinného moku již nemusejí posedávat po loukách a polích, ale jít tam, kam je jim většinou líp… Nemluvím o sobě, samozřejmě. Já se konečně po dvou měsících mohla setkat tváří v tvář se svými milými studenty, a bylo to tak radostné! 

Uplynulé dva měsíce mi něčeho trochu vzaly, ale na druhé straně hodně daly. Mám pocit, že jsem se posunula mílovým krokem dopředu, myšlenky mi létají hlavou raketovou rychlostí, přemítám, řeším, vymýšlím, přícházím s novými nápady, některé vzápětí zavrhuji, jiné začínám brát za své a postupně je chci probudit k životu. Co nebo kdo za to “může”? 

Čas, kdy jsem byla uzavřená doma, mi totiž nabídl možnost setkání jiného druhu. Ponořila jsem se více do “virtuálna”, do komunity lidí, které spojuje vášeň pro cizí jazyky, a u každého z nich se tato vášeň projevuje jinak. 

Jedním takovým pro mne výjimečným zážitkem bylo zprvu sice váhavé, ale nakonec zvědavé “YES” na pozvání Niny (English) Hanákové, úspěšné lektorky angličtiny z Brna,  k účasti na jejím webináři “Jak (se) učit anglicky bez učebnic”. Zpětně jsem velmi vděčná, že Nina toto setkání zorganizovala, a já se tak mohla “osobně” seznámit s velmi inspirativními lektorkami Klárou Pirklovou (www.klarapirklova.cz)  a Lenkou Málkovou (www.cestakjazykum.cz), které mají tolik skvělých nápadů! Nino, moc Ti děkuju za to, co děláš pro české studentky (protože učíš jen ženy :-)), jak jim dokážeš zvedat sebevědomí, a v neposlední řadě, jak inspiruješ ostatní lektorky, aby učily “jinak”. Ráda bych pro úplnost sdílela odkaz na webinář

https://tinyurl.com/yblj9dvo

A také jeden moc užitečný odkaz z webu Niny, o kterém byla na webináři mimojiné řeč. 10 kroků ke zvládnutí angličtiny. Doporučuji vypsat, vystřihnout a vylepit, ať je máte na očích každý den 🙂

https://tinyurl.com/yao6kccc

Dalším pro mne nesmírně cenným setkáním bylo to s lektorkou angličtiny a němčiny a také jazykovou koučkou Mirkou Smíškovou. Mirka je specialistka na čtení v cizích jazycích, sama čte úplně všude, a co víc, daří se jí učit své studenty číst a knihy využívat nejen pro zlepšování se v cizím jazyce, ale také pro osobní růst a obohacování duše. Pokud máte také rádi knihy, určitě se podívejte na tento rozhovor s Mirkou. Načerpáte tam pro sebe jistě hodně užitečného. Mirko, moc Ti děkuji za Tvůj rozhled, kterým obohacuješ všechny kolem sebe. 

https://tinyurl.com/y7yvteex

A když už je řeč o knihách, dovoluji si pozvat vás do své knihovny, kde si můžete vybrat “tu svou”. Když sjedete na odkazu až do “nižšího patra”, objevíte zcela nový seznam knih od mé kolegyně Hanky. Hanka učí nově v Bystřici angličtinu pro děti a mládež, všechny úrovně. Pokud nevíte, na koho se s výukou vašich dětí či mládeže obrátit, Hanka je skvělá volba. A rovnou si od ní můžete odnést některou z níže vypsaných knih 🙂

https://www.anglictinabph.cz/seznam-cetby/

V květnu také proběhl v pořadí třetí “Treasure hunt”, a jelikož se život většiny z nás vrací do rozjetých kolejí, rozhodla jsem se akci přerušit a znovu pokračovat v létě. Celkem jsem napočítala 67 účastníků Hledání pokladu, moc všem děkuji za krásné vzkazy a dárky, které jste v pokladu nechali pro druhé. Poklad bude znovu oživen v červenci a já se moc těším, že díky pokladu najdete vy či vaše děti některá nová místa v okolí našeho města.

A nakonec bych vás ráda pozvala na další akci s angličtinou – kvůli dešti přesunutou na sobotu 6. června. Po 18. hodině se sejdeme na adrese Chvalčov, Kroužky 780, spolu se vzácným hostem – Lucií Darshan, která u nás tráví přechodný čas, než odletí zpět do Kanady, kde žije a pracuje. Lucie nám kromě poutavého povídání zahraje na housle, její táta doprovodí na kytaru. Budeme sedět u ohně, proto si doneste něco dobrého k jídlu a pití. Nebojte se vzít i děti, budou si mít kde hrát! 🙂 Veškerý informační update je vždy na Facebooku Angličtina BpH.

V květnu jsem také nabídla 5 z vás vyzkoušet lekce tak trochu jinak, aneb WALK AND TALK. Na 2 z nich se ještě těším, ale ty 3 proběhlé byly naprosto úžasné, děkuji jejich účastníkům za zpětnou vazbu. Pokud váháte, zda-li zkusit, odpovězte si na otázku: 

  • Potřebuju něco pořešit se svojí angličtinou? 
  • Bojím se promluvit anglicky? 
  • Bolí mě záda z neustálého sezení?
  • Jsem radši venku než vevnitř?
  • Chci udělat něco jinak, ale nevím, jak začít? 

Pokud jste odpověděli aspoň 1x ano, není co řešit. Určitě neváhejte mne kontaktovat, ráda vás na vycházce s lekcí angličtiny doprovodím.

Pokud jste dočetli až sem, doufám, že vás alespoň něco z výše uvedeného oslovilo, motivovalo, inspirovalo. Mějte se moc hezky a přeji vám hodně sil na ČERVEN.

Lenka

 

Mám nový web!

X