…vlastně JE to možné! Zdálo se mi to nedávno, kdy jsem sepisovala přání pro tento rok. Čtvrtina z něj pryč, a říkám si, že i přes zdánlivé ticho po pěšině se přeci jen NĚCO stalo. Jsem tu s pár novinkami. ?

mých přání do roku 2021, které jsem zveřejnila v minulém příspěvku, se jich zatím mohla splnit jen hrstka. Víkendové workshopy stále neprobíhají, musíme se zatím vídat jen distančně. Přece jen ale přicházím s jarní “vlaštovkou.”

Srdečně zvu na VÝLETNÍ akci s angličtinou, která se (snad) uskuteční v sobotu 1. května 2021 v malebné krajině Bílých Karpat, na Žítkové. Všechny detaily budu ladit týden před akcí podle situace, a včas zveřejním.  Pokud se rádi procházíte v krásné přírodě, potěšily by vás výhledy na krásnou jarní krajinu Moravských Kopanic, čerstvý vzduch, sbírání bylin, popíjení bylinných směsí a povídání o nich – jste srdečně zváni a do kalendáře si poznamenejte datum. Více info a odkaz na akci zde. Nebo mi napište na lenka@anglictinabph.cz a já se týden před akcí ozvu. Kdyby se náhodou se zájemci roztrhl pytel, můžeme přidat i neděli 2. května. ?

Na konci roku jsem si také přála, abych měla odvahu dělat i věci, které bych třeba dříve neudělala. Ono se to totiž většinou vždy vyplatí! A tak se stalo, že jsem kývla na nabídku být hostem podcastu pro podnikající ženy – Srdeční záležitosti, a popovídat si o své práci, mé velké srdeční záležitosti. Pokud i vy máte odvahu a chuť si poslechnout, podcast najdete zde.

Během ledna až března jsem se snažila udržovat kontakt se svými studenty, co to jen šlo. Zpočátku jsme trávili lekce na čerstvém vzduchu, kolem Chvalčova a Bystřice našlapali pěkných pár desítek kilometrů, já možná i stovku dvě 🙂 Než nám i to bylo zapovězeno. Opět hledíme do počítačů a věříme, že již brzy to půjde zase alespoň venku, když ne u šálku kávy v učebně. Děkuji všem, kteří tento způsob nezavrhují a pomáhají mi nějakým způsobem přežít. O to víc chci – hned jak to bude možné – znovu začít podporovat místní drobné podnikatele, majitele obchůdků, kaváren, cukráren, restaurací, a hlavně kadeřníky ? a nakupovat hlavně u nich – potřebují náš zájem!

Angličtinu si udržujeme, jak to jde – studenti mi nahrávají zprávy, posílají zajímavá videa, články, slovíčka, učíme se navzájem jeden od druhého. V únoru – mém narozeninovém měsíci – jsme si hráli se slovy, která pro mne osobně něco znamenají, a na kterých při práci i v životě stavím. Sdílela jsem jich 21, a jsem ráda, že spousta fanoušků angličtiny se přidala a také sdílela, co pro ně tato slova znamenají. Jaká například? CONNECT, IDEA, PERSEVERANCE, COURAGE, JOY, HEALTH, FAMILY, LOVE, SUN, ACTIVE, MIND, CHANGE, NATURE, FRIEND, EDUCATION, FREEDOM, CREATIVITY, BOOK, CALM… Rezonuje s vámi některé z nich? Potom máme možná něco společného 🙂

Momentálně se snažím své studenty spíše inspirovat a přinášet zajímavé tipy a aktivity, které by je mohly bavit a pomoci jim zapomenout na starosti všedních dní. A tyto tipy jsem  sepsala i pro vás. Pokud chcete být informováni o všech novinkách, akcích, workshopech, zkrátka – vědět jako první, co se (nejen) v BpH a (nejen) s angličtinou chystá, můžete začít tím, že si stáhnete tyto tipy zde. A jakmile čas od času sepíšu nějakou zajímavost, budete první, kdo ji bude vědět. A novinky BUDOU, ne že ne! ? 

Také si přeji naučit se psát spíš kratší zprávy než dlouhé a šetřit tak váš drahocenný čas. A to bude teprve výzva! ?

Krásné jaro vám všem.

Lenka

Mám nový web!

X